دایرکت ادمین (Direct Admin ) چیست؟ - وان سرور آکـادمی
دایرکت ادمین (Direct Admin ) چیست؟
دایرکت ادمین (Direct Admin ) چیست؟

دایرکت ادمین (Direct Admin ) چیست؟

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

دایرکت ادمین (Direct Admin ) چیست؟

دایرکت ادمین یک کنترل پنل هاست است که برای مدیریت اکانت هاست یک رابط گرافیکی کاربر ( GUI ) در اختیار شما می گذارد. وجود رابط گرافیکی در Direct Admin انجام وظایف مدیریتی رایج را برای یک اکانت هاست بسیار آسان تر می کند.

امکانات دایرکت ادمین (برای کاربران) چیست؟

منوی Email:

در این منو تنظیمات اکانت های ایمیل IMAP و POP، داشتن چندین alias و آدرس به ازای هر صندوق ورودی (inbox)، لیست های ایمیل، فرستنده ها (forwarder) و پاسخگوی خودکار (autoresponders) قابل انجام است. خوب است بدانید ایمیل هایی که در دایرکت ادمین ایجاد می کنید هم توسط رابط کاربری دایرکت ادمین قابل دسترسی و استفاده هستند و هم برای مدیریت آنها می تواتید از نرم افزارهای مدیریت ایمیل مثل Outlook استفاده کنید. در دایرکت ادمین محافظت در برابر هرزنامه ها (spam) و دیگر فیلتر های محتوا نیز موجود هستند.

منوی FTP:

به کاربران این امکان را می دهد که اکانت های FTP و SFTP را ایجاد و مدیریت کنند. همچنین کلاینت های FTP تحت وب را هم شامل می شود.

منوی DNS :

کاربران می توانند تنظیمات رکورد های DNS خود را ویرایش کنند، رکورد MX سفارشی بسازند و در کل مدیریت DNS های خود را کاملا در دست داشته باشند.

Statistics ( آمار) :

در این قسمت کاربران می توانند، تمام آمار کلیدی سرور و هاست مثل درخواست ترافیک، سرعت اجرای کوئری، زمان پاسخ، کارآیی سرور و میزان استفاده از پهنای باند را مشاهده کنند. این ماژول آمار همچنین می تواند با Webalizer یکپارچه شود.

Subdomains ( ساب دومین ها) :

کاربران می تواند لیست ساب دومین های خود را ببینند، ساب دومین ایجاد یا حذف کرده و همچنین آمار آنها را مشاهده کنند.

File Manager ( مدیریت فایل ها ) :

همانند، مرورگر ویندوز و OSX Finder، وجود File Manager در دایرکت ادمین به کاربران امکان بارگذاری و مدیریت فایل ها را می دهد بدون اینکه کاربران نیازی به استفاده از اکانت FTP داشته باشند.

مدیریت بانک داده MySQL :

دایرکت ادمین به کاربران اجازه می دهد بانک داده MySQL ایجاد و مدیریت کنند. همانند اجرای کوئری های MySQL در این محیط یا مدیریت کاربران.

Site Backup (پشتیبان سایت) :

با خدمات پشتیبان گیری دایرکت ادمین می توان از کل هاست شامل فایل ها و تنظیمات به طور یک جا پشتیبان تهیه کرد و در سطح جزئی تر آن ها را بازیابی کرد.

Error Pages ( صفحات خطا ) :

دایرکت ادمین خطاهای Account-wide، صفحات خطای سفارشی تعریف شده توسط کاربر برای خطا های ۴۰x و ۵۰xرا پشتیبانی می کند.

Advances Tools ( ابزار های پیشرفته) :

مدیریت گواهینامه های SSL ، PHPinfo ، مدیریت cron job ، مجوز های MIME type ، apache handlers ، Redirect سایت، و اشاره گر های دومین.

امکانات دایرکت ادمین (برای نمایندگان) چیست؟

• مدیریت اکانت.
• بسته های توسعه از پیش تعریف شده سفارشی.
• مشاهده کامل آمار استفاده از امکانات، قابل مرتب سازی براساس هر اکانت کاربری.
• سیستم پیام رسانی به کاربران، شامل ارسال پیام به تمام کاربران از طریق سیستم پشتیبانی تیکت.
• پوسته ها و غالب های قابل تغییر و شخصی سازی.
• مدیریت آدرس های IP و تخصیص دادن آنها.
• شخصی سازی NS ها ( نام سرور ها).

امکانات دایرکت ادمین (برای مدیران هاست) چیست؟

• ایجاد و اداره چندین مدیر و نماینده .
• سفارشی کردن بسته های نماینده برای از پیش تعریف کردن مجموعه ای از امکانات فعال و گزینه های پیکربندی.
• لیست کاربران.
• مدیریت DNS، شامل ویرایش رکورد ها برای هر رکورد DNS ذخیره شده در سیستم.
• مدیریت آدرس های IP و تخصیص دادن آنها.
• مدیریت و آمار جزئی خدمات سیستم.

یکی از مسائل مهم در راه اندازی این وب سرور کانفیگ اصولی و حرفه ای با امنیت بالا می باشد.

وان سرور با ارائه سرور مجازی با کانفیگ حرفه ای دایرکت ادمین و لایسنس سیستمی این امر را برای شما آسان کرده است.

برای مشاهده پلن ها کلیک کنید

دیگر امکانات :

دایرکت ادمین امکانات دیگری را نیز ارائه می دهد:

سیستم ارسال و دریافت تیکت پشتیبانی و Help Desk کاملا یکپارچه:

دایرکت ادمین یک help desk ارسال و دریافت تیکت کامل فراهم می کند، که با کنترل پنل یکپارچه است، این سیستم با فراهم آوردن یک سیستم پشتیبانی سطح بالا با کمترین زحمت ممکن، کمک شایانی به نمایندگان و مدیران هاست می کند.
اگر شما از نرم افزار دیگری برای پشتیبانی هاست خود استفاده می کنید به راحتی می توانید help desk دایرکت ادمین را غیرفعال کنید.

بروزرسانی آسان:

در دایرکت ادمین می توانید به آسانی آپدیت های جدید را از قسمت “License / Update” نصب کنید. بدون اینکه مجبور باشید فایل های آپدیت را جداگانه دانلود و به طور دستی نصب کنید. راحت بودن بروزرسانی در دایرکت ادمین باعث می شود همیشه بروز و امن باقی بماند.

دایرکت ادمین کاملا قابل سفارشی کردن است:

عموما تمام امکانات دایرکت ادمین می توانند توسط نماینده یا اکانت مجزا فعال یا غیر فعال شوند. مدیران سرور می توانند تصمیم بگیرند کدام امکانات برای نمایندگانشان به نمایش گذاشته شود و کدام نشان داده نشود. به همین ترتیب نمایندگان هم می توانند گزینه های قابل نمایش برای مشتریانشان را انتخاب کنند.
علاوه بر این دایرکت ادمین می تواند به هر شکل و ظاهر و برندی که دلخواه کاربر باشد تنظیم شود. برای انجام این کار قالب های طراحی شده آماده می تواند در منو skins اضافه گردد، یا توسط خود شما ایجاد شود.

بازیابی خودکار پس از وقوع هر حادثه :

دایرکت ادمین دائما به سرور های شما نظارت می کند تا از کارکرد درست و بدون اشکال آنها اطمینان حاصل کند. با این وجود اگر به هر علتی سرور شما دچار مشکل شد بازیابی خودکار دایرکت ادمین به کمک شما خواهد آمد. تمام حوادثی که بر روی سرور اتفاق می افتد و تلاش هایی که برای بازگردانی سرور انجام می گردد بلافاصله به مدیرسرور گزارش داده می شود.

تعداد اکانت نامحدود و صدور مجوز دامنه نامحدود:

در دایرکت ادمین هیچ محدودیتی از نظر تعداد نمایندگی هایی که می توان ایجاد کرد، تعداد اکانت های کاربری یا تعداد نام های دامنه، وجود ندارد. و تمام این موارد را تنها با نصب یک دایرکت ادمین می توان مدیریت کرد.

Site-Helper.com:

علاوه بر اینکه شما به عنوان یک مدیر سرور خدمات پشتیبانی برای مشتریان و نمایندگان خود فراهم می کنید ، دایرکت ادمین هم یک سایت پشتیبانی “عمومی” با دستورات دقیق و با جزئیات برای هر کدام از امکانات موجود در کنترل پنل فراهم کرده و در اختیار کاربران شما گذاشته است. همچنین این سایت پشتیبانی آموزش کاملا جزئی و دقیق و مستندات کاملی برای مدیران و نمایندگان در فراهم اورده است.

هاست دایرکت ادمین چیست؟

دایرکت ادمین یک کنترل پنل هاست است. یک امکان ثابت از ارائه دهندگان خدمات میزبانی سایت است نه یک گزینه برای کاربر نهایی. به عنوان یک کاربر اگر شما دوست دارید با دایرکت ادمین کار کنید ( به جای مثلا Cpanel یا کنترل پنل های دیکر ) باید به دنبال شرکتی بگردید که روی سرور خود این کنترل پنل را نصب و استفاده می کند.
به عنوان کسی که نمایندگی خدمات هاستینگ را دارد اگر می خواهید با دایرکت ادمین کار کنید باید به دنبال مدیر هاست یا عمده فروشی بگردید که کنترل پنل دایرکت ادمین را فراهم آورده است.
مدیران هاست و ارائه دهندگان زیرساخت هاست می توانند مستقیما با دایرکت ادمین جهت گرفتن اطلاعات مجوز (license) دایرکت ادمین تماس بگیرند. دایرکت ادمین سطح بالایی از خدمات پشتیبانی را برای کاربرانش فراهم کرده است از جمله این خدمات نصب رایگان آن است.

5/5 - (11 امتیاز)