کلاس آنلاین یا کلاس مجازی چیست؟ - وان سرور آکـادمی
کلاس آنلاین یا کلاس مجازی چیست؟
کلاس آنلاین یا کلاس مجازی چیست؟

کلاس آنلاین یا کلاس مجازی چیست؟

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

کلاس آنلاین یا کلاس مجازی چیست؟

امروزه فضای مجازی همانطور که در دیگر عرصه های اجتماعی به شدت تاثیر گذار است در عرصه آموزش و تدریس خصوصی هم تاثیر گذار است. یکی از جنبه هایی که در فضای مجازی به شدت رو به گسترش است و اکنون حتی دانشگاه های معتبر کشور و جهان به آن روی آورده اند کلاس آنلاین آموزشی است که مورد استقبال مخاطبان در سراسر جهان قرار گرفته است. شما با استفاده از کلاس های مجازی در هر نقطه ای از جهان می توانید به آموزش های روز جهان و زبان دلخواهتان دسترسی داشته باشید. شرکت ها و سازمان ها به دنبال راه اندازی نرم افزارآموزش مجازی هستند تا از این طریق داشته های خود را به فضای مجازی ارائه و همچنین نیروهای خودشان را به روز کنند.

معرفی کلاس های آنلاین

کلاس آنلاین یک محیط آموزشی و یادگیری است که به شرکت کنندگان در آن، آموزش از راه دور ارائه می شود و آنها می توانند در یک فضای مجازی باهم ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند. تعریف دقیقی درباره کلاس آنلاین وجود ندارد اما بهترین تعریفی که می توان درباره آن بیان کرد این است که کلاس آنلاین صرفا یک محیط آنلاین برای کلاس آموزشی است که می تواند این کلاس یک یا چنده نفره باشد.

انواع کلاس آنلاین

افراد شرکت کننده در کلاس های آنلاین معمولا دانش آموزان و مدرسان هستند و از این لحاظ کلاس مجازی به دو دسته کلاس آنلاین بدون نظارت و کلاس آنلاین با نظارت تشکیل می شود.

کلاس مجازی بدون مدرس (ویدئو محور)

در کلاس آنلاین بدون نظارت مدرس تنها یادگیری دانش آموزان را ارزیابی میکند و گاهی اوقات اصلا مدرسی وجود ندارد. این را یک کلاس آنلاین بدون نظارت می نامند که در آن دانش آموزان با موارد آموزشی آماده شده و بدون کمک مدرس به یادیگیری می پردازند. که اساسا یک دوره آموزشی الکترونیکی خصوصی است که می تواند آزمون آنلاین خودکار هم داشته باشد . در این کلاس ها معمولا یک پاور پوینت به دانش آموزان ارائه می شود تا مطالعه کنند یا یک آموزش ویدئویی تماشا کنند .که از این نوع کلاس به وفور می توانیم در یوتیوب مشاهده کنیم .

کلاس آنلاین با حضور مدرس (کلاس زنده)

این نوع کلاس تحت نظارت و رهبری مدرس قرار دارد و به تعریف کلاس سنتی نزدیک تر است. در این کلاس ها درس به صورت آنلاین و در تاریخ خاصی اجرا می شود و دانش آموزان از طریق ویدیو کنفرانس در کلاس حضور دارند و در این نوع کلاس دانش آموز و مدرس می توانند در کلاس درس با یکدیگر تعامل داشته باشند.

مزایای کلاس های آنلاین

1- دانش آموزان در محدوده جغرافیایی که در آن زندگی می کنند محدود نمی شوند.
2- تحقیقات نشان داده است یادگیری الکترونیکی ذاتا توجه دانش آموز را بیشتر جلب می کند و ویژگی تعاملی بودن بیشتری دارد .
3- افزایش سطح مسئولیت پذیری و نظم خود جوش
4- قدرت انتخاب بیشتر موضوعات درسی در کلاس آنلاین
5- صرفه جویی در هزینه هایی مثل رفت و آمد به اموزشگاه و تهیه مسکن در شهر های دیگر برای حضور در کلاس های آموزشی

به طور کلی کلاس های آنلاین بدان معنی است که دیگر شما مجبور نیستید به کلاس بروید و این یعنی زمان کمتری را در راه ها و اتوبوس و مترو می گذرانید و زمان بیشتری را صرف تحصیل می کنید. همچنین بدون نگرانی از وضع آب و هوایی و الودگی شهر به راحتی می توانید در کلاس های خود حاضر شوید.

مهمترین ویژگی هایی که در اجاره کلاس آنلاین یا خرید سرور وبینار باید در نظر بگیرید عبارتند از:

آپتایم بالا، سرعت مناسب، منابع اختصاصی و پلتفرم مناسب.

وان سرور تمامی موارد مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت آماده کرده است.

برای مشاهده پلن ها کلیک کنید.

معرفی کوتاه از سرور ادوب کانکت (Adobe Connect)

ادوب کانکت نرم افزار جلسات آنلاین (وب کنفرانس) است که راه اندازی سرور ادوب کانکت به شما این امکان را می دهد تا توسط اینترنت و با یک صفحه وب، جلسات، کلاس آنلاین و یا کنفرانس های آنلاین خود در هرجای ایران و دنیا که هستید ، تشکیل دهید.

سرور Adobe Connect از محدود سیستم هایی است که با توجه به وضعیت اینترنت کشور و با توجه به سرعت پایین اینترنت خانگی، مناسب برای راه اندازی سرور وبینارو قابل بهره برداری توسط موسسات علمی و آموزشی داخلی است. در این سیستم برای برقراری ارتباط، داده ها بصورت رمز فشرده از طریق اینترنت به مقصد ارسال می شوند.

این داده ها بگونه ای ارسال شده تا سرعت ارتباط بر اساس سرعت اینترنت کاربر تنظیم گردد. بنابراین با راه اندازی سرور ادوب کانکت، کاربران با سرعتهای پایین مانند سرعت اتصال با مودم و خط تلفن به راحتی میتوانند از قابلیت های سرور ادب کانکت استفاده کنند.

چرا کلاس مجازی وان سرور ؟

شما میتوانید با خرید سرور وبینار وان سرور یک کلاس مجازی کاملا آنلاین با تمامی امکانات از جمله ( وایتبرد، وبکم، چت، پنل آموزگار و هنرجو، اشتراک دسکتاپ و نرم افزار و… ) داشته باشید و از هر نقطه جهان استاد و دانش جو را پای کلاس بنشانید.

وان سرور با بهره گیری از آخرین متد و بهترین پلتفرم های روز دنیا، نیاز شما به کلاس آنلاین یا مجازی و سرور وبینار برطرف کرده است. شما با خرید یا اجاره آن میتوانید از سرویس های قدرتمند وان سرور با نرم افزار ادوب کانکت (Adobe Connect) و تمامی امکانات آن به راحتی استفاده کنید.

لطفا جهت بهبهود کیفیت آموزش های ارسالی، نظرات خود را از طریق کامنت و درج ستاره ارسال کنید

5/5 - (20 امتیاز)