آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس - وان سرور آکـادمی
آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس
آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس

آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس

کالی لینوکس یکی از محبوب ترین سیستم عامل های لینوکس است. در این اموزش به نحوه آپدیت مخازن کالی لینوکس و حل مشکلات آن می پردازیم.

آپدیت مخازن کالی لینوکس

کالی لینوکس یک سیستم عامل بر پایه لینوکس دبیان است که دارای ابزار های مختلف تست نفوذ است و در چند سال اخیر توانسته متخصصان امنیت زیادی را به خود جذب کند. البته سیستم عامل های مختلفی برای تست امنیت وجود دارند، اما کالی لینوکس به دلیل محبوبت بالا همیشه سعی کرده است خود را بروز نگه دارد به همین خاطر هر ساله حداقل 2 یا 4 بار نسخه جدید منتشر میکند و کاربرانی که از نسخه قدیمی تر استفاده می کنند مجبور به آپدیت سیستم خود هستند که در ادامه به روش های اپدیت آن میپردازیم.

آیا میدانستید که استفاده از سرور مجازی و سرور اختصاصی برای هک و تست نفوذ در اکثر دیتاسنتر ها غیر مجاز است و باعث مسدود شدن سرور می شود؟

اما راه حل این مشکل چیست؟ شما برای انجام عملیات تست نفوذ، هک ، کرک و … نیازمند سرور مجازی یا اختصاصی وارز هستید.

وان سرور با ارائه سرور مجازی وارز و سرور اختصاصی وارز با بهترین کیفیت و گارانتی 100% بازگشت وجه این مشکل را برای شما حل کرده است.

اشنایی با دستورات آپدیت کالی لینوکس

برای آپدیت مخازن کالی لینوکس به صورت کامل از دستور زیر استفاده میشود اما این نکته را در نظر داشته باشید که این کار ممکن است زمان زیادی ببرد و حجم زیادی از پهنای باند شما مصرف شود ، سرعت این کار بسته به منابع اختصاص داده شده و سرعت اینترنت خواهد بود.

apt update && apt -y full-upgrade

با دستور بالا تمامی بخش های سیستم عامل و ابزار ها آپدیت خواهد شد .

در صورتی که بخواهید اپدیت را برای جلوگیری از ایجاد مشکل به صورت مرحله به مرحله کنید، میتوانید دستورات را جدا گانه وارد کنید. در دستور بالا دو دستور به وسیله && همزمان باهم وارد شده اند و برای جدا کردن ان ها می توانید به صورت زیر از دستورات را جدا کنید

apt update

apt -y full-upgrade

نکته مهم : اگر از کالی لینوکس در ماشین مجازی استفاده می کنید، قبل از اپدیت مخازن کالی لینوکس برنامه مجازی ساز خود را اپدیت کنید.

درصورت فراموش کردن رمز کالی لینوکس کلیک کنید.

حذف بسته های اضافه و منسوخ شده

ممکن است در اپدیت جدید برخی از ابزار ها و بسته ها حذف شده باشند که با اپدیت سیستم، آن ها باقی خواهند ماند با استفاده از دستور زیر می توانید ان ها را حذف نمایید.

توجه داشته باشید این کار پس از آپدیت مخازن کالی لینوکس انجام شود.

apt autoremove

مشکل در آپدیت مخازن کالی لینوکس

در صورتی که اپدیت صورت نگرفت احتمالا در sources.list شما ادرسی برای دریافت پکیج ها وجود ندارد و باید به صورت دستی ادرس ان را وارد نمایید.

برای این کار با دستور زیر می توانید فایل مربوط به ان را ویرایش کنید.

nano /etc/apt/sources.list

در صورتی که به صورت گرافیکی متصل هستید می توانید بدون دستور بالا با استفاده از leafpad فایل را برای آپدیت مخازن کالی لینوکس ویرایش کنید.

آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس

بعد از وارد شدن به صفحه ان در صورتی که خط های زیر در ان وجود نداشت آن را در آخر اضافه کنید.

deb https://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib
deb-sources https://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib

دقت داشته باشید که در کنار هر خط # وجود نداشته باشد در صورت قرار داشتن # ، آن خط بی تاثیرخواهد بود.

در آخر می توانید با کلید ctrl + o فایل را ذخیره کرده و با ctrl + x از محیط nano خارج شوید. سپس سیستم عامل را ری استارت کرده و مجدد دستورات آپدیت را وارد نمایید.

بعد از اتمام آپدیت مخازن کالی لینوکس با دستور زیر نسخه ان را چک کنید تا با اخرین ورژن هماهنگ شده باشد.

grep VERSION /etc/os-release

آموزش آپدیت مخازن کالی لینوکس

نتیجه:

در این آموزش نحوه آپدیت کردن و رفع مشکل در آپدیت مخازن کالی لینوکس را به شما آموزش دادیم. درصورتی که سوال یا نظری دارید لطفا کامنت بزنید.

منبع: pentestcore.com

4.5/5 - (2 امتیاز)