Raspberry Pi (رزبری پای) - وان سرور آکـادمی

Raspberry Pi (رزبری پای)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

Raspberry Pi (رزبری پای)

Raspberry Pi نام مجموعه ای از رایانه های تک برد است که توسط بنیاد خیریه Raspberry Pi ، انگلستان ساخته شده و هدف آن آموزش مردم در زمینه کامپیوتر و ایجاد سهولت دسترسی به آموزش رایانه است. در این مبحث آموزشی به بررسی رزبری پای (Raspberry Pi) می پردازیم .

Raspberry Pi (رزبری پای)

Raspberry Pi (رزبری پای) چیست؟

Raspberry Pi در سال 2012 به بازار عرضه شد و از آن زمان چندین بار مجددا تغییر داده و ارائه شد. Pi اصلی دارای پردازنده مرکزی تک هسته ای 700 مگاهرتزی و فقط 256 مگابایت رم بود . قیمت اصلی Raspberry Pi همیشه 35 دلار بوده و همه مدل ها 35 دلار یا کمتر بوده است ، از جمله Pi Zero که تنها 5 دلار قیمت دارد.

در سراسر جهان ، مردم از Raspberry Pi ها برای یادگیری مهارت های برنامه نویسی ، ساخت پروژه های سخت افزاری ، اتوماسیون خانگی و حتی استفاده از آنها در کاربردهای صنعتی استفاده می کنند.

Raspberry Pi یک کامپیوتر بسیار ارزان قیمت است که از لینوکس استفاده می کند ، اما همچنین مجموعه ای از پین های GPIO را ساپورت می کند که به شما امکان می دهد قطعات الکترونیکی را برای محاسبات فیزیکی کنترل کرده و اینترنت اشیا (IoT) را کاوش کنید.

رزبری پای چیست؟

چه مدل های رزبری پای منتشر شده است؟

در Raspberry Pi ها چهار نسل وجود دارد :   Pi 1 ، Pi 2 ، Pi 3 و Pi4 و به طور کلی یک مدل A و یک مدل B در بیشتر نسل ها وجود داشته است. مدل A نوع ارزان تری است و در آن ها کاهش RAM و پورت هایی مانند USB و Ethernet را شاهد هستیم. Pi Zero اسپین آف نسل اصلی (Pi 1) است که حتی کوچکتر و ارزان تر شده است.

یک راز بزرگ درمورد 90 % هاستینگ های ایرانی، اورسل کردن بیش از حد است که باعث افت کیفیت سرورها میشود.

وان سرور با ارائه دسترسی های مختلف این امکان را به شما خواهد داد که تمامی منابع سرورتان را مدیریت و بررسی کنید و همچنین با ارائه گارانتی 100% برگشت وجه ریسک خرید شما را به %0 کاهش میدهد.

برای خرید سرور مجازی با گارانتی 100% بازگشت وجه کلیک کنید.

بنیاد Raspberry Pi چیست؟

بنیاد Raspberry Pi تلاش می کند تا قدرت محاسبات و ساخت دیجیتال را در اختیار مردم سراسر جهان قرار دهد. این کار را با تهیه رایانه های کم هزینه و با کارایی بالا انجام می دهد که مردم از آنها برای یادگیری ، حل مشکلات و تفریح استفاده می کنند. این برنامه برای کمک به دسترسی بیشتر افراد به محاسبات و ساخت دیجیتال در زمینه اطلاع رسانی و آموزش فراهم می کند. این منابع رایگان را برای کمک به مردم در زمینه محاسبه و ساختن وسیله ها با رایانه ایجاد می کند و همچنین مربیانی را آموزش می دهد که می توانند افراد دیگر را برای یادگیری راهنمایی کنند.

Code Club و CoderDojo بخشی از بنیاد Raspberry Pi هستند ، اگرچه این برنامه ها از نظر پلتفرم (به سخت افزار Raspberry Pi وابسته نیستند). رزبری پای این باشگاه ها را تبلیغ می کند و به رشد شبکه در سراسر جهان کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر کودک به یادگیری در مورد رایانه دسترسی دارد. به همین ترتیب ، طی رویداد هایی برای همه افراد در هر سنی است که گرد هم می آیند تا با Raspberry Pi آشنا شوند و ایده ها و پروژه هایی را به اشتراک بگذارند.

رزبری پای چیست؟

آیا Raspberry Pi اوپن سورس است؟

Raspberry Pi در اکوسیستم منبع باز فعالیت می کند: این سیستم عامل Linux (انواع توزیع ها) را اجرا می کند و سیستم عامل اصلی پشتیبانی شده آن ، Raspbian ، اوپن سورس است و مجموعه ای از نرم افزارهای منبع باز را اجرا می کند. بنیاد Raspberry Pi به هسته لینوکس و پروژه های متنوع دیگر اوپن سورس و همچنین انتشار بسیاری از نرم افزارهای خود به عنوان منبع باز کمک می کند.

شماتیک Raspberry Pi منتشر شده است ، اما خود برد سخت افزاری باز نیست. بنیاد Raspberry Pi برای انجام کارهای خیرخواهانه خود به درآمد حاصل از فروش Raspberry Pi  ها متکی است.

رزبری پای چیست؟

ما با رزبری پای چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

برخی از افراد Raspberry Pi را برای یادگیری کدنویسی خریداری می کنند و افرادی که قبلاً می توانند کد بزنند از Pi برای یادگیری کدنویسی الکترونیک برای پروژه های فیزیکی استفاده می کنند. Raspberry Pi می تواند فرصت هایی را برای شما ایجاد کند تا بتوانید پروژه های اتوماسیون خانگی خود را ایجاد کنید، همچنین این محصول در بین افراد جامعه اوپن سورس محبوب است.

Raspberry Pi
Rate this post